In het UBO-register van de KVK staat wie de Ultimate Benificial Owner is van een onderneming. Vanwege de oorlog in Oekraïne gelden er in de Europese Unie sancties tegen Rusland en Belarus.
Laatste oproep bezitters Brits vakdiploma
Sinds 1 januari 2021 wordt het Britse vakdiploma niet meer erkend als geldig diploma binnen de Europese Unie. Het Verenigd Koninkrijk (VK) is immers uit de Europese Unie (EU) getreden.
In overleg met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) is destijds besloten om de houders van een Brits vakdiploma in de eerste zes maanden (dus vóór 1 juli 2021) tevens in bezit te stellen van een Nederlands vakdiploma (het getuigschrift van vakbekwaamheid). De NIWO heeft daartoe een lijst opgesteld van vergunninghouders met een vervoersmanager die de vakbekwaamheid met een Brits vakdiploma had aangetoond.
Nederlands vakdiploma
De laatste jaren zag de NIWO af en toe dat er een Eurovergunning werd aangevraagd of verlengd, waarbij de vervoersmanager alleen een Brits vakdiploma kon overleggen. De NIWO zorgde er dan voor dat deze vervoersmanager alsnog een Nederlands vakdiploma van het CBR kon krijgen. Aan deze dienstverlening komt in overleg met het ministerie en het CBR per 1 januari 2025 een einde.
Meld u uiterlijk 31 december 2024
Vervoersmanagers met alleen een Brits vakdiploma kunnen zich nog uiterlijk tot en met 31 december 2024 bij de NIWO melden, als zij eveneens in bezit gesteld willen worden van een Nederlands getuigschrift. Na die datum moeten deze personen het Nederlandse getuigschrift op de reguliere wijze behalen, dus door het afleggen van alle ondernemersexamens voor het vervoer van goederen over de weg.
*update 2 januari 2025: aanmelden is niet meer mogelijk
Kan ik een duplicaat van mijn getuigschrift krijgen?
Mocht uw getuigschrift van vakbekwaamheid verloren of gestolen zijn, dan kunt u bij het CBR een duplicaat aanvragen.
Hoe kan ik examen doen?
Om het getuigschrift van vakbekwaamheid voor het vervoer van goederen over de weg op de reguliere wijze te behalen legt u een zestal examens af. Lees meer op CBR-> Ondernemer goederenvervoer
Kan ik vrijstelling krijgen?
Mogelijk komt u in aanmerking voor vrijstelling van één of meer ondernemersexamen(s). Het CBR behandelt aanvragen voor vrijstellling op basis van getuigschrift, diploma of werkervaring. Bij het CBR kunt u een beoordeling aanvragen. Lees meer op CBR -> Vrijstelling voor ondernemersexamens
Gerelateerde artikelen
Inmiddels hebben bijna alle vergunninghouders het voertuigregister ingevuld. Er is nog een hele kleine groep die geen kentekens heeft doorgegeven. Zij hebben tot 31 mei 2025 de tijd gekregen.
Vanaf 1 mei 2025 ontvangt de NIWO relevante anonieme meldingen over criminaliteit en fraude binnen de transportsector.