Aanmelden kentekens in voertuigregister 

Nieuws | voertuigregister | 28 May 2024

De NIWO heeft als doel de fraude in de transportsector tegen te gaan, zodat er een eerlijk speelveld wordt gecreëerd voor- én ten gunste van alle transportbedrijven actief in het beroepsgoederenvervoer. Eén van de maatregelen om dat te bevorderen, is het voertuigregister. Dat betekent concreet dat Nederlandse transportbedrijven met een Eurovergunning hun voertuigen en aantal chauffeurs in het online voertuigregister van de NIWO moeten registreren. Dit overzicht zorgt ervoor dat fraude met vergunningbewijzen nagenoeg onmogelijk wordt én er worden mogelijke schijnconstructies blootgelegd.

Verhouding: vergunningbewijs  -> voertuig -> chauffeur
De NIWO vergelijkt het aantal actieve voertuigen met het aantal uitstaande vergunningbewijzen. Zo wordt gecontroleerd of het vergunningbewijs daadwerkelijk door de onderneming wordt ingezet. Ook wordt gekeken naar het aantal chauffeurs. Een onlogische verhouding tussen het aantal vergunningbewijzen, voertuigen én chauffeurs is een indicatie dat er sprake kan zijn van een overtreding, schijnconstructie of een mogelijke omzeiling van de vervoerswetgeving en/of sociale wetgeving. 

Vele bedrijven hebben het ingevuld
De verplichte voertuig-  én chauffeursregistratie komt voort uit Europese wet- en regelgeving en is per 1 januari 2024 ook in Nederland van kracht geworden. Inmiddels hebben bijna alle vergunninghouders het voertuigregister ingevuld. Er is nog een kleine groep die de kentekens nog niet heeft doorgegeven. In de NIWO-beleidsregel is opgenomen dat bij een onjuist en/of niet ingevuld voertuigregister, de vergunning zal worden ingetrokken. Een transportbedrijf zonder voertuigen kan immers geen transporten uitvoeren en is dus geen vervoerder. De NIWO gaat de ondernemingen die nog niet hebben geregistreerd, binnenkort aanschrijven met het verzoek alsnog de kentekens te registreren. Indien er uiteindelijk geen kentekens worden geregistreerd, kan dit (na waarschuwing) leiden tot een intrekking van de vergunning. 

Wilt u weten hoe u het voertuigregister invult en/of wijzigt? www.niwo.nl/vr

Gerelateerde artikelen

Vacature Datagedreven onderzoeker / adviseur

Wil jij met onderzoek, data-analyse en scherpe adviezen bijdragen aan een integere en transparante transportsector? Reageer vóór 1 juni 2026.

Lees verder

NIWO gesloten op 14 en 15 mei 2026

Het kantoor van de NIWO is op donderdag 14 mei (Hemelvaart) en aansluitend op vrijdag 15 mei 2026 gesloten.

Lees verder

NIWO-jaarverslag 2025

Per brief van 9 april 2026 ontving de NIWO goedkeuring van de minister van I&W voor het jaarverslag en de jaarrekening. Lees meer over onze activiteiten en de belangrijkste feiten en cijfers.

Lees verder